Spoustu žen trápí suché vlasy bez lesku, na které existuje mnoho přípravků, které jim mají vrátit přirozenou vlhkost. Ovšem vás trápí pravý opak a v drogeriích je těchto produktů jako šafránu? Poradíme vám několik důvodů, proč se vám vlasy příliš mastí a nemusí to být jenom větší produkcí mazových žláz.
· Neustále si šaháte do vlasů
Pleti nesvědčí, pokud se jí často dotýkáme prsty, to stejné platí i pro vlasy. Pokaždé když si vlasy prohrábnete prsty, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, dostává se mastnota z vašich prstů na prameny vašich vlasů. Stejně tak to platí i pro partnerovi ruce, když si večer jen tak mimoděk pohrávají s vašimi pramínky. Je to sice velmi vzrušující pro oba dva, ale ráno už tolik vzrušující pohled na vaše vlasy nebude. Pro něj a ani pro vás.
· Příliš časté mytí vlasů
Nechceme mít mastné vlasy, a proto si je pravidelně myjeme, ale ne vždy je to ku prospěchu. Pokožka hlavy produkuje určité množství mazu, ten je pro vlasy důležitý. Dodává totiž vlasu pružnost a ten se následně neláme a netřepí. Když použijete šampon, podráždíte tím pokožku, která automaticky začne produkovat větší množství mazu. Zkuste tedy vlasy mýt méně často, třeba jen 2x až 3x týdně. Pokud je pro vás taková frekvence mytí nepředstavitelná, alespoň se snažte při šamponování příliš nedráždit pokožku hlavy. Do vlasů vtírejte šampon velmi jemně za pomocí bříšek prstů. Už předem zapomeňte na drbání nebo masírování. To samé platí i pro následné vysoušení vlasů. Vlasy nikdy násilně nedrbejte ručníkem, ale nechte je nejlépe přirozeně uschnout.
· Moc kondicionéru škodí
Každý kondicionér je jiný. Možná používáte právě ten, který vlasy zatěžuje a ty jsou potom zplihlé a bez objemu. Dejte si pozor i při samotném nanášení, kondicionér se nikdy nenanáší od kořínků, ale ve vzdálenosti alespoň 5 cm od hlavy. Nezapomeňte vlasy po aplikaci kondicionéru důkladně opláchnout.